ZOO Praha

Pražská ZOO patří k nejhezčím v celé republice a je oceňována nejen odbornou, ale i laickou veřejností, zejména pak dětmi. Při její návštěvě lze využít i různé vzdělávací programy, které ZOO standardně nabízí :

zoologická pozorování - jsou programy vedené lektorem v areálu zoologické zahrady. Výklad lektora je doplněn ukázkou přírodnin (kůže, stopy, peří apod.) a žáci během něj vypracovávají úlohy v pracovních listech na základě pozorování zvířat ve výbězích a expozicích. V současné době nabízíme tato témata: šelmy, evropské šelmy, kopytníci,plazy, africká savana,etologie, ochrana zvířat. (doba trvání 90 minut)

zvířecí setkání jsou programy vedené lektorem ve vzdělávacím centru a v areálu zoo. Výklad lektora je doplněn ukázkou přírodnin (kůže, stopy, peří apod.) a kontaktních živých zvířat. (doba trvání 60 minut)

Procházky za zvířaty jsou dobrodružné výpravy pro menší děti, které se vždy alespoň částečně odehrávají v teple některého pavilonu či vzdělávacího centra. Součástí výpravy je setkání s živým zvířetem. Okruhy, jejichž doba trvání je 60 minut:

Za zvuky tamtamů – Seznámení s životem domorodců v Indonéské džungli, vyzkoušejte si jejich dovednosti a vyhrajte soutěž o nejlepšího znalce pralesa! Odvážní domorodci se mohou na vlastní kůži seznámit s hroznýšem Čendou nebo s krajtou Edou.

Srst, peří a šupiny – Srst nemusí být vždy jenom na zahřátí, peří na létání a šupiny na plavání. Různý vývoj tělních pokryvů u jednotlivých skupin obratlovců si můžete v tomto programu doslova osahat.

Na statku je živo – Paní Marie Králíková-Luštičová a její děti vás seznámí se známými i neznámými domácími zvířaty od nás i z jiných koutů světa. Těšit se bude i prase Božena z dětské zoo.

Další formou jsou prohlídky s průvodcem, ty probíhají formou komentované procházky po zoologické zahradě, přesná trasa a náplň závisí na konkrétní dohodě. Doba prohlídky je 90 min. Exkurzi je možno zaměřit například na témata:

Evropské šelmy, jejich problémy a ochrana EAZA 2009 "NECHME ŠELMY ŽÍT!"
• zajímavosti o zvířatech chovaných v Zoo Praha
• ohrožené druhy živočichů , etologie (chování živočichů), savci, ptáci, plazi, domácí zvířata, kopytníci, šelmy, primáti, vodní živočichové, cesta do Afriky

Kontaktní povídání - Krátká představení pro nejmenší s použitím přírodnin (kůže, odlitky stop) a živých zvířat. Každé představení hravou formou seznámí děti s vybraným tématem. Povídání probíhají převážně ve vzdělávacím centru, doba trvání 45 minut. V současné době jsou možná tato témata:

Jak se plazi plazili – Proč had nemá nohy a kde mu začíná ocas? Může želva vylézt z krunýře? A proč slepýš není had? Gekončík Vendelín, želva Mahulena a hroznýš Čenda vám pomohou najít odpovědi na tyto zásadní otázky.

Jsme jedné krve ty a já, aneb jak se domluvit se zvířátky – Naučte se pozdravit hada, zamávat tykadlům strašilky a porozumět řeči psů, jednou se vám to třeba bude hodit. S našimi zvířaty jde učení lépe.

Domečku, domečku, kdo v tobě přebývá? – Zahrajte si s námi v pohádce o lese, do něhož se přistěhoval ošklivý smrdutý tchoř. Anebo to byl nakonec hodný tchoř? Fretka Bedřich vám pak prozradí, jak můžete i vy chránit evropské šelmy.

Nebojte se strašidel! – Víte, jak se z neškodných zvířátek staly v myslích lidí nebezpečné obludy? Nasaďte si královskou korunu, opásejte se mečem a vydejte se s námi do Tajemného lesa. Žije tam totiž dvouhlavý drak…

Co nosí zvířátka na sobě – Oblečení pro každou příležitost, na zahřátí, pro parádu, maskování i na obranu před nepřáteli, to vše dodává luxusní obchodní dům jménem příroda.

V případě zájmu Vám budou zaslány detailní informace.

Cena vstupu pro žáky-studenty 100,-Kč/os, dospělí 150,-Kč/os.