BOTANICKÁ ZAHRADA Praha

Botanická zahradaBotanická zahrada hlavního města Prahy nabízí několik okruhů – mezi nejoblíbenější patří prohlídka skleníku Fata Morgana - Interiér skleníku je rozdělen do tří samostatných částí s rozdílnou teplotou a vlhkostí vzduchu, v nichž se návštěvník postupně seznamuje s rostlinstvem tropického a částečně i subtropického klimatického pásma. Na rozdíl od jiných skleníků se zde setkáváme s mnoha druhy rostlin, které jsou v příslušných oblastech běžné a zahradnicky zdánlivě jen málo významné.
Okruhy Botanické zahrady jsou rovněž vhodnou formou rozšíření výuky,k tomuto účelu naše zahrada vyškolila odborné průvodce pro práci s návštěvníky všech věkových kategorií.

Botanická zahradaPrůvodci provázejí zájemce jak po venkovních expozicích, tak po skleníku Fata Morgana. Posluchače seznamují s rostlinami jednotlivých expozic zábavnou formou: Při výkladu kladou důraz především na zajímavosti, poodhalí mnohá tajemství a původ unikátních exemplářů vysázených ve všech částech botanické zahrady, přiblíží způsob využívání rostlin člověkem. Průvodci při výkladu nepoužívají mnoho latinských názvů. Rovněž je možné bezplatně uspořádat vědomostní soutěže.
Tématické okruhy provázení: Masožravé rostliny, užitkové rostliny, rostliny k barvení, léčivé rostliny, letničky a povídání o jedovatých rostlinách.
Okruhy je možné přizpůsobit požadavkům a potřebám klientů.

Doba trvání okruhu – cca 60 minut.

Cena vstupu pro žáky-studenty 60,-Kč/os, dospělí 120,-Kč/os.
Průvodcovská služby 250,- Kč/60 min.,skupina max. 20 osob